Ініціативні мешканці с.Загірне облагородили перший басейн.

Водохреща 2018. Купання та куштування смачних пончиків з глінтвейном.

Будівництво та прибирання місця для відпочинку в селі Загірне.

27 серпня 2017р. на стадіоні с.Загірне відбулося свято села під назвою "Україну славимо в піснях" присвячене дню незалежності України.

Тепер і в селі Загірне є свій Йорданський купіль .

Зима 2017. Знаходиться на тереторії першого басейну.

2017 рік. Це перша велика ялинка , яку я пам'ятаю за останні сімнадцять років . Хотілося , щоб вона стояла біля народного дому , але діло вже зроблено. Нашому голові Чучолі І.М. честь і хвала.

У Славуті перепоховали останки німецьких військовополонених

25 жовтня на території Міжнародного збірного кладовища «Поле Пам’яті» було проведено перепоховання останків 76 німецьких військовополонених, загиблих внаслідок Другої світової війни, ексгумованих з території Львівської області, а саме: с. Загірне Стрийського району, м. Добромиль і с. Стрілки Старосамбірського району та м. Львів (Янівське кладовище). Про це повідомляє прес-служба Славутського МВК.

Участь у перезахороненні взяли заступник міського голови Тетяна Солоха, представники виконавчого комітету, громадськість міста та представники Німецької Народної Спілки з догляду за військовими похованнями.

Поминальну молебень провів отець Микола (УПЦ КП).

Звернувся до присутніх та розповів про свою роботу керівник робочої групи в Західному регіоні України Представництва Німецької Народної Спілки догляду за військовими похованнями Мирон Старко:

Сьогодні ми проводимо перепоховання загиблих німецьких солдат, які, як і решта тисячі незнайдених, потрапили під безжальний вихор війни. Це прості люди, громадяни, молоді чоловіки, батьки та сини, на яких випала нелегка доля. Робота Представництва Німецької Народної Спілки догляду за військовими похованнями поширюється на 8 областей західного регіону України. Служба займається розшуком та перепохованням німецьких солдатів часів Другої світової війни. Мета нашої роботи зосереджується на тому, щоб зберегти пам’ять загиблих солдат для їх живих родичів в Німеччині, які хочуть знати, де захороненні близькі їм люди.

https://ngp-ua.info/2016/10/29796

Святкування дня села

25.09.16р.  в Загірному відсвяткували день села.  На стадіоні була зведена сцена на якій проводилась концертна прогама . В ній взяли участь Народний театр Української пісні “ Намисто” районного будинку культури м.Стрий (керівник Т.Возняк) , вокальний ансамбель “Заграва” Народного дому с.Загірне ( керівник Я. Пилипів) та художня самодіяльність Народного Дому с.Загірне (керівнк О. Яцура) . Смачним кулішем приготовленим на польовій кухні , почастували всіх охочих , солдати з військової частини м. Стрия (За сприянням Володимира Мирдака) . Закінчилось свято дискотекою .

27. 07. 2016 р. закінчується історія кладовища німецьких військовополонених в селі Загірне. Троє працівників німецької народної спілки по догляду за військовими похованнями Мирон Старко (керівник) , Микола Паславський , Тарас Панчишин розкопали останки солдат і перепоховають їх на території Міжнародного збірного кладовища "Поле Пам'яті" м. Славута . Стан кісток незадовільний через кислотність грунту. Вцілілі останки віддадуть на експертизу для встановлення особи.

 

Поховання було невеликим. Число солдат в кількості сімнадцять чоловік. Розташування могил в три ряди, але хаотичне , що свідчить про своєчасне закриття лагера в наслідок збільшення контингенту.

Екскурсія в селі Загірне (Gelsendorf)

В селі Загірне 07.11.2015р. відбулась екскурсія в рамках колишні Німецькі поселення Львівщини. Гідом був німецький докторант, географ, який тепер проживає у Львові Hans Christian Heinz. Група складалась з двадцять чоловік. Були відвідані німецький цвинтар та початкова школа, яким налічується вже більше ста років.

БІБЛІОТЕКА-ФІЛІЯ С. ЗАГІРНЕ

Філія с.Загірне розміщена в приміщенні Народного дому на 1 поверсі і займає 2 кімнати. Загальна площа приміщення 125м2.

    Завідує бібліотекою Ярич Леся, освіта - базова вища, закінчила Самбірське культурно-освітнє училище за спеціальністю "Клубний працівник, керівник оркестру народних інструментів", стаж роботи в бібліотеці - 20 років.
    Бібліотека обслуговує 508 користувачів, з них користувачів-дітей віком до 15 років - 175, користувачів юнацької групи - 95.Кількість відвідувань протягом року - 4 230. До послуг користувачів бібліотечний фонд налічує 6 469 примірників документів. Книговидача протягом року становить - 11 589 прим. докум., з них дітям віком до 15 років - 5 635. Дуже добре налагоджена робота з молоддю і дітьми. Відчувається тісна співпраця зі школою і Народним домом. При бібліотеці діє читацький дитячий клуб "Зернятко". 

   Перед бібліотекою стоїть завдання популяризувати книги шляхом проведення масових заходів.